Jak poznać dobrą stronę internetową?

 

Dobra strona internetowa dla każdego indywidualnie oznacza coś innego

 

 

Należy zadać sobie pytanie "po co mamy stronę internetową?" i jaki jest jej cel...

 

 

W naszej firmie spotykamy 3-typy właścicieli strony internetowej:

 

  • osoba która chce przez stronę zdobyć nowych klientów, pojawiać się w wynikach wyszukiwania po wpisaniu fraz branżowych.

 

  • osoby które chcą uwiarygodnić swoją firmę poprzez posiadanie strony internetowej (klientów zdobywają inaczej);

     

  • trzeci i ostatni przypadek z którym mieliśmy możliwość się spotkać to osoby które tak naprawdę nie potrzebują strony internetowej, a posiadają ją ponieważ większość firm ma stronę – w tym przypadku każda strona jest dobra pod warunkiem, że podoba się właścicielowi.

 Reszta uwag dotyczy przypadku pierwszego i drugiego:

 

  1. Pierwsza i najważniejszą rzeczą jest to aby strona internetowa nie zawierała błędów technicznych. Do sprawdzenia strony pod kątem tego typu błędów polecamy Walidator W3 ,
  2. Responsywność - czy nasza strona wyświetla się dobrze na tabletach i smartphonach? Do sprawdzenia używamy narzędzia Google Test zgodności z urządzeniami mobilnymi
  3. Treść, bardzo ważne aby teksty na naszej stronie nie były kopiowane z innych stron, łatwo to sprawdzić kopiując jakieś zdanie lub 2 i wklejając w cudzysłowie w Google. Tytuły i Nagłówki, czy Twoja strona jest odpowiednio opisana? Czy każda strona w tytule ma ważne dla Ciebie frazy?
  4. Dane kontaktowe, niby oczywiste ale czy numer telefonu na twojej stronie jest widoczny? Czy jest poprawny? Czy formularz kontaktowy działa poprawnie?
  5. Estetyka, czy projekt graficzny jest na tyle stonowany aby podobał się większości odbiorców? Czy nie straszy Twoich klientów nagle włączającą się muzyką?

 

 Strona nie musi być skomplikowana aby przynosiła korzyści.

 

Jeśli Twoja strona spełnia powyższe kryteria to sprawdź czy można Cię znaleźć w GOOGLE, wpisz np. "Twoja branża Kielce" lub inną frazę którą może wpisać Twój klient w przeglądarce i sprawdź czy znajdziesz swoją witrynę na pierwszej stronie wyników. Jeśli Tak to super, masz dobrą stronę internetową!

Jeśli nie... - to codziennie oddajesz swoich potencjalnych klientów konkurencji, kiedy zdecydujesz się aby coś z tym zrobić skontaktuj się z nami.

  

 

TOP