Jak sprawdzić czy jesteś właścicielem swojej domeny ?

 

Sprawdź czy jesteś właścicielem swojej domeny !

 

 Zacznijmy od tego co to właściwie jest domena ?

 

Domena - to nasz adres internetowy który pozwala na identyfikacje i lokalizację naszej strony w internecie.

  

Często zdarza się, że firma robiąca stronę internetową rejestruje domenę na własne dane z różnych powodów, czasami jest to spowodowane po prostu lenistwem, a czasami chęcią przywiązania klienta do siebie.

W każdym razie lepiej żebyś to ty był od samego początku właścicielem swojej domeny, nie wiadomo jak współpraca będzie wyglądała w przyszłości, więc nie wolno Ci o tym zapomnieć. 

  

Sprawdź czy domena należy do ciebie 

 

Najlepiej sprawdź czy domena rzeczywiście należy do ciebie po przez stronę WHOIS, po wpisaniu nazwy domeny oraz kodu zabezpieczającego powinien się wyświetlić właściciel, są tam trzy pola kontaktu, lecz ważne jest aby to twoje dane wyświetlane były w polu właściciela domeny.

 

Pamiętaj aby przy uzgadnianiu wszelkich szczegółów dotyczących projektu twojej strony podać wszelkie dane do wykupienia domeny właśnie na ciebie jako właściciela, ponieważ późniejsze konsekwencje mogą wiązać się z dodatkowymi kwestiami finansowymi, utratą własności strony lub brakiem możliwości późniejszej modernizacji po przez jakiś powód niezgodności z usługodawcą, który być może zakończy współprace.

 

 

 

 

TOP